logo
search menu open menu close
  • Verslauk - Versli LietuvaVerslauk
  • Plėskis - Versli LietuvaPlėskis
  • Eksportuok - Versli LietuvaEksportuok
  • Analitika - Versli LietuvaAnalitika
  • Paslaugos - Versli LietuvaPaslaugos
  • Naujienos - Versli LietuvaNaujienos
  • Renginiai - Versli LietuvaRenginiai
  • Versli LietuvaApie mus
  • Kontaktai - Versli LietuvaKontaktai
  • Verslauk - Versli LietuvaVerslauk
  • Plėskis - Versli LietuvaPlėskis
  • Eksportuok - Versli LietuvaEksportuok
  • Analitika - Versli LietuvaAnalitika
  • Paslaugos - Versli LietuvaPaslaugos
  • Naujienos - Versli LietuvaNaujienos
  • Renginiai - Versli LietuvaRenginiai
  • Versli LietuvaApie mus
  • Kontaktai - Versli LietuvaKontaktai
Naujienlaiškis
Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite naujienas pirmieji
Sutinku su Inovacijų agentūros privatumo politika.
Naujienlaiškis užsakytas sėkmingai!
Konsultuokitės su mumis
  • LT
  • EN

Pagrindinis Eksportuok Eksporto dokumentacija

Eksporto dokumentacija

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad šie dokumentai yra bendro pobūdžio, konkrečios nuostatos papildant dokumentus galėtų keistis priklausomai nuo šalių suinteresuotumo, sutarties objekto specifikos ir kt.

Standartiniai dokumentai

Prekių eksporto dokumentacija

Sąskaita faktūra LT EN
Išankstinė sąskaita faktūra LT EN
Kreditinė sąskaita faktūra LT EN
Prekių pirkimo – pardavimo sutartis LT EN
Prekių perdavimo – priėmimo aktas LT EN
Pakavimo lapas LT EN

Paslaugų eksporto dokumentacija

Sąskaita faktūra LT EN
Išankstinė sąskaita faktūra LT EN
Kreditinė sąskaita faktūra LT EN
Paslaugų teikimo sutartis LT EN
Paslaugų perdavimo – priėmimo aktas LT EN
Detalizuotas paslaugų aprašymas LT EN

Transportavimo dokumentai

  1. Kelių važtaraštis
  2. Jūrų važtaraštis B/L
  3. Oro važtaraštis AWB
  4. Geležinkelio važtaraštis CIM / SMGS
  5. Eksporto deklaracija

Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencija (CMR)

Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencija, dar vadinama CMR važtaraščiu (angl. Convention on the Contract for the International Carriage of Goods by Road), reglamentuoja visų rūšių prekių gabenimą sunkvežimiais.

CMR naudojamas:

  • Kai krovinio pakrovimo vieta ir krovinio pristatymo vieta yra skirtingose valstybėse (bent viena šių valstybių turi būti CMR konvencijos narė);
  • neatsižvelgiant į šalių buveinę ar pilietybę;
  • vien tik kroviniams, vežamiems kelių transportu; konteineriai arba keičiamieji kėbulai (swap body) nelaikomi transporto priemonėmis.

CMR važtaraštis reglamentuoja atsakomybę už pervežimo metu padarytą žalą. Lietuvos naciolaninės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ internetinėje svetainėje rasite rekomendacijas kaip teisingai užpildyti tarptautiniai krovinių pervežimo važtaraščiai ir važtaraščiai gabenantiems krovinius į Rusiją.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad pagal Kelių transporto kodekso 38 straipsnio 1 dalį vežėjas, gabenantis jam priklausančius krovinius savo transporto priemonėmis ir sąskaita, privalo turėti važtaraštį arba kitą dokumentą, įrodantį, kad veža sau priklausantį krovinį. Kai savo transporto priemonėmis (nesamdytu transportu) kartu su kroviniu yra vežama sąskaita faktūra, kuri patvirtina, kad yra gabenamas sau priklausantis krovinys – atskirai važtaraščio išrašyti nėra būtina. Tačiau, tuo atveju, kai gabenamam kroviniui išrašomas važtaraštis, jame turi būti nurodyti Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003-11-06 įsakyme Nr. 1K-266 ,,Dėl važtaraščio rekvizitų nustatymo”(Žin., 2003, Nr. 106-4758) nustatyti rekvizitai.

Kelių transporto važtaraščio pavyzdys: CMR

Elektroninis krovinių vežimo keliais važtaraštis

Lietuvos Respublikos Seimas yra ratifikavęs 2008 m. gegužės 27 d. Ženevoje pasirašytą Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencijos (CMR) papildomą protokolą dėl elektroninio važtaraščio.
Šis protokolas buvo pasirašytas siekiant sudaryti palankesnes neprivalomo važtaraščio surašymo sąlygas, taikant duomenų elektroninio registravimo ir tvarkymo būdus. Elektroninis važtaraštis, kuris atitinka šio Protokolo nuostatas, laikomas lygiaverčiu Konvencijoje minimam važtaraščiui ir todėl turi tokią pat įrodomąją vertę ir tokį pat poveikį kaip važtaraštis.

Jūrų transporto važtaraštis (B/L)

Jūrų transporto važtaraštis (angl. Bill of Lading (B/L)), dar vadinamas jūriniu konosamentu. Tai prekių perdavimo transportavimui jūros transportu įrodymas. Važtaraštį dažniausiai spausdina laivininkystės kompanija, priėmusi krovinį pervežimui arba jos įgalioti agentai. Nors važtaraštyje nurodyta daug duomenų apie pervežamas prekes, pats važtaraštis, drauge su kitais krovinį lydinčiais dokumentais nėra gabenamas kartu su kroviniu, todėl pagrindine informacija, identifikuojant krovinį, tampa važtaraščio bei konteinerio numeris, pagal kurį internetu galima  sekti krovinių gabenamų jūrų transportu judėjimą.

Bendrąsias krovinių vežimo jūra taisykles numato„Įsakymas dėl bendrųjų krovinių vežimo jūra taisyklių“, patvirtintas susisiekimo ministro.

Jūrų transporto važtaraščio pavyzdys: B/L

Oro transporto važtaraštis (AWB)

AWB (angl. – Air Way Bill) – oro transporto važtaraštis. Tai yra pagrindinis dokumentas naudojamas transportuojant krovinius lėktuvais, nurodantis visą informaciją apie gabenamą krovinį. Kiekvienas AWB turi unikalų 11 skaitmenų numerį, kurio dėka galima nustatyti krovinio buvimo vietą iki pat jo atvykimo į paskirties oro uostą. Važtaraščio pildymo instrukcijas nustato Tarptautinė Oro Transporto Asociacija (angl. IATA – International Air Transport Association).

Pagal išorinio važtaraščio numerį, kurio pirmieji trys skaičiai identifikuoja aviakompaniją  (angl. Prefix), galima sekti krovinio judėjimą internetu naudojantis BFD Group puslapiuarba Track Trace sistema.

Oro transporte naudojami dviejų rūšių važtaraščiai – vidinis ir išorinis:

  1. HAWB (angl. House Air Way Bill) – vidinis važtaraštis. Šis oro transporto dokumentas nėra privalomas, tačiau jo negalima išvengti, jei krovinys adresuojamas ne tikrajam gavėjui, o gavėjo agentui. Vidinis važtaraštis naudojamas atliekant muitinės paslaugas bei įtvirtinant transportavimo įkainius, taip pat šiame dokumente galima pažymėti visą būtiną informaciją apie krovinį, jo specifikaciją, dokumentus, lydinčius krovinį ar kontrakto numerį. Šis dokumentas gali būti pildomas pagal užsakovo pageidavimus, atsižvelgiant į keliamus reikalavimus.
  2. MAWB (angl. Master Air Way Bill) – išorinis važtaraštis. Šis dokumentas skirtas krovinį aptarnaujančioms kompanijoms: aviakompanijai, siuntėjo agentui, gavėjo agentui, išsiuntimo oro uosto terminalui, paskirties oro uosto terminalui ir kitoms kompanijoms, prisidedančioms prie krovinio transportavimo lėktuvais. Išorinis važtaraštis pildomas atsižvelgiant į Tarptautinės Oro Transporto Asociacijos taisykles (IATA). Tuo atveju, jei vidinio važtaraščio neruošiame, išorinis važtaraštis atlieka abiejų važtaraščių funkcijas.

Oro transporto važtaraštis pildomas tik anglų kalba.  

Nuorodos į Oro transporto važtaraščių pavyzdžius:

http://www.awbeditor.com/?gclid=CJbZ7LWG0rkCFYZe3godVlsA9w

http://www.bfdgroup.lt/assets//dokumentai/AWB%20pvz.pdf

http://www.kkfreight.com/documents/Air_Way_Bill_sample.pdf

Tarptautinis geležinkelio važtaraštis (CIM / SMGS)

Tarptautinis geležinkelio važtaraštis (CIM) – tai tarptautinio važtaraščio variantas geležinkeliui. Važtaraštis yra parengtas remiantis 1956 metais Ženevoje pasirašyta Konvencija. Važtaraštyje CIM numatyta vežėjo (geležinkelio įmonės) atsakomybė už paimtą vežti krovinį.

Tarptautinio geležinkelio važtaraščio komplektą sudaro 5 lapai. Jie paskirstomi siuntėjui, gavėjui ir geležinkelio įmonei (siuntimo ir paskirties stotims). Pagal nusistovėjusią tvarką krovinių išsiuntimą geležinkeliu dažniausiai organizuoja krovinio siuntėjas.

Bendrąsias krovinių vežimo geležinkeliais taisykles numato “Krovinių vežimo geležinkelio transportu taisyklės”, patvirtintos Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro.

Rytų Europos geležinkelių transporto veiklą reglamentuoja Tarptautinis susitarimas dėl Rytų Europos valstybių geležinkelių transporto (SMGS).

Eksporto deklaracija

Eksporto deklaracija reikalinga, kai prekės yra eksportuojamos iš Europos Sąjungos (ES). Prekių eksportas iš ES suteikia teisę taikyti prekėms nulinį PVM tarifą.

Norint deklaruoti prekes, dažniausiai yra naudojamasi agento, pavyzdžiui, muitinės tarpininko paslaugomis, kuris pateikia deklaraciją muitinei užsakovo įmonės vardu. Muitinės tarpininkas prisiima atsakomybę už tai, ką užpildė deklaracijoje. Muitinės institucijos pagal eksporto deklaraciją turi galimybę patikrinti, ar įmonė atitinka eksporto kontrolės (pvz. licenzijavimo) reikalavimus. Eksporto deklaracijos dažniausiai yra teikiamos elektroniniu būdu.

Svarbiausia informacija eksporto deklaracijoje paprastai yra:

  • Prekės kodas, nurodantis kokias prekes jūs eksportuojate
  • Muitinės procedūros kodas, nurodantis, kas su šiomis prekėmis yra daroma, pavyzdžiui, jos gali būti eksportuojamos arba laikinai eksportuojamos
  • Unikalus siuntos identifikavimo numeris.

Eksporto dokumentacija

Eksporto rinkodaros planas

Eksporto rinkų pasirinkimas

Prekių pristatymo sąlygos

Rekomendacijos pradedančiajam eksportuotojui

Ar šis puslapis buvo naudingas?
Ačiū už atsiliepimą
Taip
Ne
Konsultuokitės su mumis

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Sutinku su „Versli Lietuva“ privatumo politika.

Kontaktai

Viešoji įstaiga Inovacijų agentūra
Juozo Balčikonio g. 3, LT-08247, Vilnius, Lietuva

 

Administracijos tel. nr. 8 620 75 756
el. p. info@inovacijuagentura.lt

 

Konsultacijų tel. nr. 8 700 77 055
el. p. konsultacijos@inovacijuagentura.lt

 

 

Darbo valandos

Pirmadienis – penktadienis 8.00 – 17.00

Pietų pertrauka 12.00 – 13.00

Privatumo politika
facebook linkedin instagram

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis šia svetaine. Spauskite „Patvirtinti“, jog perskaitėte ir priimate mūsų slapukų politiką.

Galite blokuoti slapukų naudojimą arba juos išjungti nustatymuose.

Versli Lietuva
Slapukų politika

Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).

Būtinieji slapukai

Šie slapukai leidžia interneto svetainei įsiminti jūsų pasirinktus dalykus (tokius, kaip pvz. jūsų miestas, kalba ar regionas) ir pasiūlyti patobulintas, jums asmeniškai pritaikytas funkcijas. Šių slapukų renkamą informaciją galima padaryti anoniminę, be to, jie negali stebėti jūsų naršymo veiklos kitose interneto svetainėse.

Jei išjungsite šį slapuką, mes negalėsime išsaugoti jūsų nuostatų. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą, kai lankotės šioje svetainėje, reikės dar kartą įjungti arba išjungti slapukus.

Trečiųjų šalių slapukai

Šis puslapis naudoja Google Analytics surinkti anoniminei informacijai apie vartotojus, tokiai kaip lankytojų skaičius ar populiariausi puslapiai interneto svetainėje.

Pirmiausia įgalinkite Būtinuosius slapukus, jog galėtume išsaugoti jūsų nustatymus!