2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas

2021-06-15
2020 m. prekybą su latviais ir estais smukdė sumenkęs mineralinio kuro eksportas

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos prekybinių santykių su Latvija ir Estija apžvalgas. Jose pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama Latvijos ir Estijos ekonomikos ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Lietuvos ir Latvijos prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

Lietuvos ir Estijos prekybos apžvalgą galima skaityti čia.

Latvija: prekyba sumenko

Nors 2020 m. lietuviškos kilmės prekių į Latviją eksportuota 16 proc. mažiau nei 2019 metais, Latvija išlieka trečia didžiausia eksporto rinka Lietuvos gamintojams. Jai teko 1,16 mlrd. eurų viso lietuviškos kilmės prekių eksporto.

Daugiausia į Latviją eksportuojama mineralinio kuro (26 proc.), medienos ir medienos dirbinių, medžio anglių (10 proc.), javų (8,6 proc.) ir plastikų ir jų dirbinių (4,6 proc.).

Paslaugų eksporto vertė pernai taip pat mažėjo 16 proc. iki 420 mln. eurų. Daugiausia eksportuota transporto paslaugų (44 proc.), kitų verslo paslaugų (21 proc.) ir kelionių (11 proc.).

Estija: prekyba mažėjo trečdaliu

2020 m. į Estiją eksportuota lietuviškų kilmės prekių už 529 mln. eurų, tai 32 proc. mažiau nei 2019 metais. Daugiausia eksportuojama mineralinio kuro (40 proc.), plastikų ir jų dirbinių (6,2 proc.), medienos ir medienos dirbinių, medžio anglių (4,4 proc.). Estija yra 11 pagal dydį rinka Lietuvos gamintojams.

Paslaugų eksportas į Estiją pernai sudarė vos 250 mln. eurų, tradiciškai dominavo transporto paslaugų eksportas (41 proc.), kitos verslo paslaugos (22 proc.).

Užsienio rinkų apžvalgos ir konsultacijos

„Verslios Lietuvos“ analitikų komanda periodiškai atnaujina dvišalės prekybos su Lietuvos partnerėmis apžvalgas. Jas galima rasti „Verslios Lietuvos“ tinklalapio skiltyje „Užsienio rinkos“.

„Versli Lietuva“ teikia informaciją ir konsultacijas Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms, siekiant pristatyti eksporto plėtros priemones ir galimybes Latvijos ir Estijos rinkose.

Toliau skaitykite

Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
Lietuvos–JAE prekybos apžvalga: auginti eksportą padės „EXPO2020“
2021-07-20

„Versli Lietuva“ skelbia 2020 m. Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybinių santykių apžvalgą. Joje pateikiami pagrindiniai dvišalių prekybinių santykių rodikliai, apžvelgiama JAE ekonomika ir analizuojami perspektyviausi sektoriai lietuviškos kilmės prekių eksportui.

Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
Trūkstamų IT specialistų potencialą Lietuvos įmonės atrado Nigerijoje – iniciatyvą giria ir ES
2021-07-13

Asociacijos „Infobalt“ duomenimis, kasmet mūsų šalyje trūksta nuo 3 000 iki 4 000 informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų. Naujausi skaičiavimai rodo, kad iki 2030 metų Lietuvoje IRT darbuotojų poreikis turėtų užaugti iš viso iki daugiau nei 70 tūkst. darbo vietų. Vietinei rinkai sugebant parengti vos apie 2 000 IRT specialistų, bendrovių ir viešojo sektoriaus žvilgsniai vis dažniau krypsta į užsienio rinkas ir būdus, galinčius padėti prisivilioti trūkstamus IRT specialistus.