A. Armonaitė Taivano verslininkams: „Esate laukiami Lietuvoje“

2021-09-14
A. Armonaitė Taivano verslininkams: „Esate laukiami Lietuvoje“

Spalio gale Lietuvą aplankys didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija, kuri domėsis galimybėmis investuoti Lietuvoje, bendradarbiauti su mūsų šalies įmonėmis, pirkti lietuvišką produkciją ir organizuoti Taivano gyventojų turistines keliones į mūsų šalį.  

„Aktyvėjantis ekonominis bendradarbiavimas su Taivanu – gera žinia Lietuvai ir jos verslui. Lietuva suinteresuota pritraukti investicijų iš Taivano, taip pat norime didinti prekybos su šia sala mastą. Esame pasirengę priimti Taivano investuotojus ar kartu su Lietuvos verslu kurti bendras įmones, kurios gamintų inovatyvius, pažangių technologijų produktus. Taivano verslas labai laukiamas Lietuvoje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Planuojama, kad spalio 26–29 dienomis Lietuvą aplankys apie 40 Taivano įmonių ir verslo asociacijų ir kitų organizacijų, kurias domina bendradarbiavimas su Lietuva, atstovai. Svečių delegacijai vadovaus kelių Taivano ministerijų vadovai.

Plečiantis Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimui, Jungtinėse Amerikos Valstijose šiuo metu viešinti ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Vašingtone antradienį susitiks ir su JAV reziduojančia Taivano verslo bendruomene, tarp jų su didžiausiais lustų gamintojais. Lietuvos ministrė kvies Taivano verslą aktyviai išnaudoti galimybę kurtis Lietuvoje. A. Armonaitės susitikimai su Taivano verslo atstovais vyko ir praėjusią savaitę Čikagoje.

Norėdama palengvinti Taivano investicijų kelią iki Lietuvos bei paskatinti abipusę prekybą Lietuva Taipėjuje planuoja steigti savo ekonominę atstovybę.

Kad Lietuvos ir Taivano santykiai plėtojasi teigiama linkme, anot ministrės, patvirtina ir prieš kelias dienas pasirodžiusi informacija apie suaktyvėjusį lietuviškų produktų pirkimą.

„Azijos rinkoje matome daug naujų galimybių. Siekiame aktyvesnių santykių ne tik su Taivanu, bet ir Pietų Korėja, Singapūru bei kitomis regiono valstybėmis“, – sakė A. Armonaitė.

Aktyvus verslo kontaktai tarp Lietuvos ir Taivano verslo mezgami jau dabar. Rugsėjo 15 d. nuotoliniu būdu įvyks Taivano ir Lietuvos verslo dienos. Jose ketina dalyvauti keliasdešimt Lietuvos įmonių, daugiausiai maisto ir kosmetikos gamintojai. Spalio mėnesį planuojamas Lietuvos pristatymas Taivano kelionių agentūroms.

Lietuvos ministrė taip pat yra pakviesta nuotoliniu būdu dalyvauti Taivano organizuojame renginyje, skirtame bendradarbiavimui technologijų ir kosmoso pramonės srityje paskatinti.

Toliau skaitykite

Lietuva pastebima, tačiau vis dar neišnaudojame potencialo talentų pritraukimo srityje
Lietuva pastebima, tačiau vis dar neišnaudojame potencialo talentų pritraukimo srityje
2021-10-28

Per pastarąjį ketvirtį Lietuvos matomumas užsienio šalių naujienų portaluose sparčiai augo, tam įtakos daugiausia turėjo valdymo (vidaus ir užsienio politikos), kultūros ir ekonomikos srities aktualijos. Viena iš matomiausių temų – nereguliarios migracijos srautai į šalį. Šios temos kontekste Lietuva buvo minima daugiausiai kontekstinio ir neutralaus pobūdžio pranešimuose. Ekonomikos srities pranešimai lėmė didžiausią teigiamo tono pranešimų apie šalį skaičių, o kultūros srities teigiamo tono pranešimais buvo pasiekta didžiausia skaitytojų auditorija. Tą rodo Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės ir šalies viešojo sektoriaus institucijų atlikta šalies skaitmeninio matomumo ir žinomumo analizė.

Pasaulinėje parodoje „Expo 2020” – ypatingas dėmesys globaliam Lietuvos verslo potencialui
Pasaulinėje parodoje „Expo 2020” – ypatingas dėmesys globaliam Lietuvos verslo potencialui
2021-10-22

Tarptautinėje parodoje „Expo 2020“ Lietuva šiemet prisistato per tvarumo prizmę ir, remdamasi Lietuvos pozicionavimo užsienyje strategija „Co-Create“ („Atvira kurti kartu“), kviečia pasaulio šalis drauge kurti tvarią ateitį. Lietuvos nacionalinės dienos parodoje ašimi tapo Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų verslo forumas, kuriame dalyvauja pusšimtis lyderiaujančių Lietuvos įmonių ir verslo atstovų. Vizito metu taip pat numatyti verslo susitikimai aptarti dvišalės prekybos ir investicijų galimybes.