Asmens apsaugos priemones siūs ir Lietuvos gamintojai

2020-04-09
Asmens apsaugos priemones siūs ir Lietuvos gamintojai

Beveik 30 tūkst. vienkartinių chalatų ir beveik 1 mln. 300 tūkst. apsauginių prijuosčių, pagamintų Lietuvoje, artimiausiu metu pasieks gydymo įstaigas. Šias priemones į gydymo įstaigas tieks UAB „Interscalit“ ir AB „Audimas“, pagal su Ekstremalių sveikatai situacijų centru (ESSC) pasirašytas sutartis. Vienos iš jų vertė – maždaug 800 tūkst. eurų, o kitos – maždaug 100 tūkst. eurų.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, tai, kad šiuo nelengvu laikotarpiu visam pasauliui į asmens apsaugos priemonių gamybą įsitraukia ir šalies verslas – itin džiugi žinia.

„Dėkoju verslininkams, kad jie atranda galimybių perorientuoti savo veiklos procesus ir taip prisideda prie bendrų pastangų aprūpinant medikus būtinomis priemonėmis jų kasdieniame sunkiame darbe. Neabejotinai, Lietuvos įmonių įsitraukimas leis užtikrinti, kad daug daugiau saugos priemonių pasiektų gydymo įstaigas, kur su klastingu naujuoju koronavirusu grumiasi medikai ir sveikatos priežiūros specialistai. Visi kartu mes esame stiprūs ir galime sustabdyti viruso plitimą“, – sako ministras A. Veryga.

Ministro A. Verygos iniciatyva buvo suburta ekspertų komanda verslo paramai ir komerciniams pasiūlymams, kurių sulaukiame labai daug, koordinuoti ir kuriai vadovauja VšĮ „Versli Lietuva“ ekspertai. Šios naujausios sutartys su mūsų šalies gamintojais yra būtent šių ekspertų darbo rezultatas.

Pagal SAM suformuluotą pirkimo poreikį, „Versli Lietuva“ surinko potencialių tiekėjų pasiūlymus, iš kurių tiekėjais buvo pasirinkti UAB „Interscalit“ ir AB „Audimas“.

Pasak „Verslios Lietuvos“ generalinės direktorės Dianos Kleponės, jau pirmąją karantino savaitę daliai komandos teko greitai persiorientuoti ir įgyti pirkimų kompetencijų – matėme didelę prasmę padėti priekinėse fronto linijose kovojančiai Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) rasti ir atsirinkti geriausius Lietuvos gamintojų pasiūlymus asmens apsaugos priemonėms.

„Džiaugiamės mūsų gamintojais, kurie per labai trumpą laiką sugebėjo išvystyti jiems nebūdingą asortimentą, skatiname ir kitas Lietuvos kompanijas, galinčias gaminti apsaugos priemones įsivertinti šias papildomas galimybes: ne tik Lietuvai labai aktualu šalies viduje turėti šiuos strateginius pajėgumus, tačiau asmeninių apsaugos priemonių šiuo metu trūksta visame pasaulyje – įmonėms tai gali būti ir papildomos eksporto galimybės“, – sako D. Kleponė.

AB „Audimas“ generalinės direktorės Eglės Gruodienės teigimu, įmonei garbė prisidėti prie medikų aprūpinimo šiuo sunkiu laikotarpiu.

„Esame vietinis, gilias tradicijas turintis, itin kokybiškų funkcionalių tekstilės gaminių iš aukštus techninius parametrus atitinkančių medžiagų gamintojas. Tikime, kad vietinė inžinerinė pramonė yra  itin svarbi tokių ekstremalių situacijų metu, kai trūkinėja pasaulinės tiekimo grandinės, nes yra pajėgi  užtikrinti greitą ir patikimą gyvybiškai svarbių apsaugos priemonių tiekimą šalies įstaigoms ir organizacijoms. Džiugina, kad „Audimui“ susidomėjus Ekstremalių sveikatai situacijų centro užklausa, visi su projektu susiję klausimai buvo sprendžiami ypatingai konstruktyviai ir operatyviai“, – sako E. Gruodienė.

Pasak UAB „Interscalit“ direktoriaus, greita reakcija ir sugebėjimas prisitaikyti yra vienos iš svarbiausių savybių visiems mums.

„Jau 25-erius metus esame siuvėjai. Mums garbė padėti Lietuvos medikams, tai darome nuo karantino pradžios. Bendradarbiaujame ir su Šiaulių apskrities gydymo įstaigoms, esame dovanoję kaukių. Didelę dali gamybos pertvarkėme per dieną, kad galėtume siūti mums nestandartinius gaminius. Pradėjome nuo kaukių, dabar jau siuvame ir chalatus bei kombinezonus“, – teigia direktorius Marius Rakickas.

Lietuvos gamintojų galimybes gaminti ir tiekti reikiamas priemones šiuo metu renka eksporto ir verslumo plėtros agentūros „Versli Lietuva“ ekspertinė koordinacinė grupė. Surinkta informacija apie galimus tiekėjus skelbiama viešai „Verslios Lietuvos“ informacinėje svetainėje www.verslaspriescovid19.lt visiems galimiems potencialiems užsakovams – tiek valstybės institucijoms, tiek privačiam sektoriui.

Primename, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiančius, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus.

Informacija apie Lietuvos medikams paskirstytas asmens apsaugos priemonių, gautų iš užsienio, kiekius yra nuolat skelbiama SAM internetinėje svetainėje

Toliau skaitykite

Perspėjame dėl neteisėto „Verslios Lietuvos“ vardo naudojimo
Perspėjame dėl neteisėto „Verslios Lietuvos“ vardo naudojimo
2020-07-08

Norime perspėti užsienio ir Lietuvos įmones dėl neteisėto VšĮ „Versli Lietuva“ pavadinimo naudojimo galimai nusikalstamais ir komerciniais tikslais, kurie nėra susiję su įstaigos veikla.

Karantino pamoka: kaip internetiniai prekių katalogai virto e. parduotuvėmis
Karantino pamoka: kaip internetiniai prekių katalogai virto e. parduotuvėmis
2020-07-08

Koronaviruso pandemija supurtė tiek mažesnius, tiek didesnius verslus, o dalį jų privertė arba persiorientuoti bei skaitmenizuotis, arba nutraukti savo veiklą. Taip nutiko ir nedideliam šeimos verslui „Urban Food“, gaminančiam maisto miltelius. Išnaudoję skaitmenizacijos galimybes ir į pagalbą pasitelkę socialinius tinklus bei nuomonės formuotojus, inovatyvaus maisto kūrėjai išgelbėjo savo verslą ir surado raktą į pirkėjų širdis.