Iniciatyva „Verslas prieš COVID-19“: tiekėjų ir gamintojų sąraše jau daugiau nei 200 įmonių

2020-05-18
Iniciatyva „Verslas prieš COVID-19“: tiekėjų ir gamintojų sąraše jau daugiau nei 200 įmonių

Pandemijos akivaizdoje visų valstybių verslai bei įstaigos pradėjo ieškoti sprendimų, kaip prisidėti prie greitesnio COVID-19 suvaldymo. Neišimtis ir Lietuva – eksportą ir verslumą Lietuvoje skatinanti agentūra „Versli Lietuva“ operatyviai mobilizavosi ir ėmėsi iniciatyvos „Verslas prieš COVID-19“, kuri skirta koordinuoti Lietuvos įmonių galimybes tiekti ir gaminti asmens apsaugos priemones (AAP). Įstaigos sudarytame įmonių, gaminančių ar teikiančių AAP, sąraše yra daugiau nei 200 Lietuvos įmonių, iš kurių net 30 proc. yra gamintojos, galinčios tiekti savo pagamintas AAP.

„Matome, kad mūsų koordinuojama vieno langelio sistema „Verslas prieš COVID-19: tiekimo galimybės ir parama“ pasiteisino – ja aktyviai naudojasi tiek įmonės, teikiančios savo pasiūlymus, tiek valstybinės institucijos, planuojančios viešuosius pirkimus, taip pat medicinos įstaigos, kurioms riekiamas priemones reikia įsigyti čia ir dabar, vaistinės, prekybos tinklai. Visoms pusėms suteikiame tai, ko šioje situacijoje labiausiai reikia – galimybę operatyviai gauti informaciją, priimti sprendimus ir veikti“, – sako „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

Nuo kovo mėnesio vidurio, kai Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, iniciatyva „Verslas prieš COVID-19“ kvietė Lietuvos įmones teikti savo pasiūlymus apie galimybes gaminti ir tiekti AAP. Per pirmąją karantino savaitę net 176 Lietuvos įmonės pateikė savo pasiūlymus, kuriuos įvertino „Versli Lietuva“ ekspertų komanda. Įsitikinus įmonės patikimumu, informacija apie ją patalpinama į viešą sąrašą, kuris tarnauja kaip pagrindinis informacijos šaltinis ieškantiems AAP prekių.

Pasak D. Kleponės, lankstumas, gebėjimas greitai prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų, modifikuoti esamas prekes ar imtis naujų gamybos, atrasti naujas nišas ir klientus yra kaip niekada svarbūs verslui. „Džiugu, kad tokių pavyzdžių matome ir tarp pasiūlymus pateikusių įmonių. Taip verslas ne tik solidarizuojasi prisidėdamas prie būtinų prekių tiekimo, bet ir užtikrina veiklos tęstinumą, garantuoja darbo vietas savo darbuotojams, palaiko ekonomikos tvarumą“, – pabrėžia „Verslios Lietuvos“ vadovė.

Iniciatyvos eigoje pastebėta, kad vis daugiau Lietuvos įmonių perorientuoja savo gamybą, pradeda gaminti iki šiol negamintas AAP ir gali savo pagamintą perteklių pasiūlyti kitoms valstybėms. Šiuo metu Lietuvoje AAP gali pasiūlyti daugiau nei 60 įmonių, gaminančių apsaugines veido kaukes ir respiratorius, dezinfekcines priemones, antbačius, veido skydus, kombinezonus ir kitas reikalingas priemones. Šiuo metu Lietuvoje galima pagaminti beveik visas AAP.

„Versli Lietuva“ komanda sukūrė specialų katalogą, skirtą užsienio pirkėjams, kuriame pateikiamos įmonės bei jų gaminama produkcija, įmonių kontaktai, turimi sertifikatai bei gamybos pajėgumai. Lietuvos įmonių AAP gamintojų katalogą rasite čia: https://bit.ly/359hH7k

Lietuvos gamintojų ir tiekėjų sąrašą rasite čia

Informacija apie „Verslią Lietuvą“

VšĮ „Versli Lietuva“ – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos įsteigta verslumo ir eksporto plėtros agentūra, atsakinga už verslumo, tvarios ir modernios verslo plėtros, startuolių ekosistemos ir eksporto skatinimą.

Toliau skaitykite

Kaip pasiruošti, kad verslo paroda atneštų geriausių rezultatų
Kaip pasiruošti, kad verslo paroda atneštų geriausių rezultatų
2020-06-11

Verslo parodos yra vienas iš būdų, kaip užmegzti šiltą kontaktą su potencialiais partneriais ir praplėsti eksporto kryptis. Nors dėl COVID-19 pandemijos visos tarptautinės verslo parodos yra atšauktos arba nukeltos, tačiau ateityje norint pasiekti geriausių rezultatų, pasiruošimo joms nukelti nevertėtų. Dvejus metus trukusios eksporto lyderių programos „Sparnai“ dalyviai aplankė 24 tarptautines verslo parodas ir dalinasi 4 patarimais, kokius namų darbus svarbu atlikti prieš parodą.

Vienas kelių eksportui – dalyvavimas tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose
Vienas kelių eksportui – dalyvavimas tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose
2020-06-02

Ieškodamos naujų verslo partnerių ar eksporto krypčių, Lietuvos įmonės dalyvauja tarptautinėse parodose, vyksta į vizitus, tačiau vis dar reta įmonė išnaudoja tarptautinius viešuosius pirkimus. Europoje kiekvienais metais tarptautinių viešųjų pirkimų biudžetas siekia daugiau kaip 2,5 mlrd. eurų, tačiau Lietuvos įmonės juose dalyvauja vangiai. „Versli Lietuva“ antrus metus kviečia Lietuvos verslą dalyvauti specialioje programoje, išmokti profesionaliai dalyvauti tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose ir išplėsti savo eksporto galimybes.