Naujai suburta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos darbo grupė padės verslui paaiškinti aktualią informaciją ribojimų metu

2020-12-22
Naujai suburta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos darbo grupė padės verslui paaiškinti aktualią informaciją ribojimų metu

Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje suburta Verslo sąlygų karantino metu darbo grupė, kuri aiškiau, paprasčiau ir detaliau pateiks verslui informaciją ir rekomendacijas dėl apribojimų antrojo karantino metu.

„Natūralu, kad karantino metu verslui ypač svarbu žinoti, kokiomis sąlygomis galima veikti, kaip taikyti galiojančius apribojimus. Kadangi Vyriausybės nutarimas dėl karantino paskelbimo apima tik bendrus ūkinės ir ekonominės veiklos sričių aspektus, todėl Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje subūrėme Verslo sąlygų karantino metu darbo grupę. Šios komandos tikslas – padėti verslui, operatyviai bei suprantamai pateikiant išaiškinimus ir rekomendacijas verslui dėl antrojo karantino metu įvestų ribojimų. Tikimės, kad tai visiems padės lengviau ir lanksčiau prisitaikyti prie dabartinės situacijos Lietuvoje. Kartu šios grupės vaidmuo bus itin svarbus ir ateityje, kai sergamumas pradės mažėti ir pradėsime pamažu grįžinėti į normalų gyvenimą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

Pagrindinė Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje sudarytos Verslo sąlygų karantino metu darbo grupės užduotis – operatyviai teikti aktualią informaciją dėl COVID-19 pandemijos ir antrojo karantino ribojimų nukentėjusiam Lietuvos verslui. Ši darbo grupė taip pat objektyviai patikslins ir išaiškins verslui aktualias Vyriausybės nutarimo dėl karantino paskelbimo nuostatas.

Verslo sąlygų karantino metu darbo grupės pirmininkas – ministrės patarėjas Karolis Žemaitis. Darbo grupėje taip pat dalyvauja VšĮ „Versli Lietuva“ vadovė Daina Kleponė, Verslo politikos, Asmenų aptarnavimo, Ryšių su visuomene bei Teisės ir personalo skyrių specialistai.

Toliau skaitykite

A.Armonaitė: svarbu pasirengti geram ekonomikos startui po karantino
A.Armonaitė: svarbu pasirengti geram ekonomikos startui po karantino
2021-01-22

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį nuotoliniu būdu susitiko su VšĮ „Versli Lietuva“ vadove Daina Klepone ir aptarė, kaip skatinti eksportą, gerinti verslo aplinką, mažinti biurokratinę naštą įmonėms ir pasirengti geram ekonomikos startui po karantino pabaigos.

Startuoja pirmasis pagalbos verslui paketas: subsidijos ir paskolos
Startuoja pirmasis pagalbos verslui paketas: subsidijos ir paskolos
2021-01-20

Nuo trečiadienio, sausio 20 d., verslas jau gali teikti paraiškas gauti subsidijas ir lengvatines paskolas. Pirmąjį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengto pagalbos verslui paketą sudaro 180 mln. eurų – 150 mln. eurų skiriama subsidijoms, 30 mln. eurų – paskoloms.