Naujas fondas rems mokslinius tyrimus ir inovacinę veiklą

2021-01-05
Naujas fondas rems mokslinius tyrimus ir inovacinę veiklą

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Finansų ministerijos bei UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) įsteigtas Inovacijų skatinimo fondas skatins investicijas į fundamentinius mokslinius tyrimus, taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacinę veiklą. Per fondą įgyvendinamoms finansinėms priemonėms šiuo metu numatyta skirti 21 mln. Eur, o ateityje, priklausomai nuo poreikio, gali būti plečiamas finansinių priemonių spektras, tad ir joms įgyvendinti reikalingų lėšų planuojama skirti daugiau. 

„Siekiant modernios, tvarios ir atsparios šalies ekonomikos labai svarbu pritraukti kuo daugiau investicijų į mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų sritis. Naujai įsteigtas fondas sudarys galimybę verslui kur kas paprasčiau gauti lėšų įvairioms inovatyvioms idėjoms įgyvendinti, be to, jis bus ypač naudingas inovacinę veiklą vykdantiems startuoliams, kuriems reikalingas finansavimas verslo pradžiai ir produktų vystymui. Investicijas gavusios bendrovės sukurs daugiau aukštesnės pridėtinės vertės ir inovatyvių produktų – tai mūsų ekonomikos ateitis“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Fondo veikloje numatytos dvi pagrindinės finansinės priemonės: „Perspektyva“, kurią planuojama pradėti įgyvendinti šių metų I ketvirtį, ir „Akceleratorius 2“, kurią planuojama įgyvendinti ne anksčiau kaip 2022 metais.

„Perspektyva“ – finansinė priemonė, kurios tikslas skatinti inovacijų diegimą, suteikiant verslo subjektams palankias finansavimo sąlygas tiesiogiai „Invegos“ teikiamų paskolų forma. „Akceleratorius 2“ – akceleravimo ir investavimo veiklas apimanti rizikos kapitalo priemonė, kuriai būtų skirta iki 20 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Ši finansinė priemonė skatintų startuolių ekosistemos plėtrą ir verslumą.

Fondas finansuojamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos lėšomis, jo valdytojas –  „Invega“. Prie fondo gali prisijungti ir kiti asignavimų valdytojai, siekiantys per fondą įgyvendinti inovacijų skatinimui skirtas finansines priemones.

Skaičiuojama, kad fondas teiks naudą ir valstybės finansams, nes skatins naujų produktų kūrimą ir pardavimą, didins inovatyvaus verslo sumokamus mokesčius į valstybės biudžetą.

Jis būtų naudingas Lietuvos ekonomikai, kadangi šio fondo investicijos kartu su jomis paskatintomis privačiomis investicijomis per laikotarpį iki 2040 metų pabaigos gali kasmet siekti vidutiniškai 0,14 procento šalies bendrojo vidaus produkto.

Toliau skaitykite

Naujas ES pilotinis projektas nuo 2021 m. sausio 11 d. – finansinė parama MVĮ, kuriančioms ir norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę
Naujas ES pilotinis projektas nuo 2021 m. sausio 11 d. – finansinė parama MVĮ, kuriančioms ir norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę
2021-01-07

Intelektinės nuosavybės apsauga išlieka aktuali ir pandemijos bei verslo veiklos apribojimų laikotarpiu. Europos Komisija (EK) ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT), reaguodamos į paramos verslui poreikį, skelbia kvietimą kreiptis dėl dalies išlaidų kompensavimo: susigrąžinant 50 proc. prekių ženklų ar dizaino registracijos mokesčio bei 75 proc. intelektinės nuosavybės (IN) portfelio audito (IN išankstinės diagnozės) paslaugos mokesčio (Lietuvoje – nuo 2021 m. kovo mėn.) kompensavimo.

AI BOOST akceleratorius - daugiau jėgų dirbtinio intelekto kūrėjams
AI BOOST akceleratorius - daugiau jėgų dirbtinio intelekto kūrėjams
2021-01-04

Dirbtinis intelektas yra dažnai vadinamas ateities technologija. Skaičiuojama, kad šiuo metu Lietuvoje veikia apie 40 brandžių dirbtinio intelekto įmonių ir apie 100 pradedančių DI startuolių, tačiau ekspertai teigia, kad Lietuvos DI potencialas yra daug didesnis ir nėra iki galo atskleistas. Kaip ji atskleisti ir suteikti impulsą DI kūrėjams?