Patvirtinta įsteigtos naujos Inovacijų agentūros struktūra

2022-05-11
Patvirtinta įsteigtos naujos Inovacijų agentūros struktūra

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė patvirtino Inovacijų agentūros struktūrą. Agentūrai vadovaus direktorius, ją sudarys 6 departamentai, 4 skyriai bei su Norvegijos finansinio mechanizmo programa susijęs padalinys.

„Kurdami pažangiausią viešojo sektoriaus organizaciją Lietuvoje, patvirtinome naująją Inovacijų agentūros struktūrą, kuri sukurta taip, kad verslas būtų efektyviai aptarnaujamas vieno langelio principu,  o  įmonės galėtų gauti visas joms reikalingas paslaugas vienoje vietoje. Siekiant proveržio inovacijų srityje ir norint ženkliai pagerinti verslui teikiamas valstybės paslaugas, agentūroje dirbs proveržio sričių klientų vadybininkai, o  parama bus teikiama remiantis verslo poreikių, jo išsivystymo lygio ir augimo potencialo analize“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal naująją struktūrą Inovacijų agentūrai vadovaus direktorius. Jo pareigas laikinai eina Lietuvos verslo paramos agentūros Investicijų valdymo tarnybos direktorė Agnė Vaitkūnienė. Šiuo metu vyksta konkursas Inovacijų agentūros direktoriaus pareigoms, atrankos komisijos posėdis turėtų įvykti iki gegužės 25 d.

Inovacijų agentūrą sudarys Bendrųjų verslo kompetencijų, Tarptautinės plėtros, Proveržio sričių, Investicijų valdymo, Strategijos ir rizikos valdymo ir Veiklos valdymo departamentai. Inovacijų agentūroje taip pat bus Organizacijos vystymo, Rinkodaros ir komunikacijos, Finansų ir apskaitos, Tyrimų ir analizės skyriai bei su Norvegijos finansinio mechanizmo programa susijęs padalinys.

Kadangi agentūra administruos ES fondų investicijų programas, jos valdymo struktūros projektą vertino Finansų ministerija. Ji konstatavo, kad atsižvelgiant į lėšų administravimo apimtis agentūros struktūra yra tinkama. Agentūra  administruos įvairias paramos verslui priemones, kurių bendra vertė per artimiausius kelerius metus viršys 500 mln. Eur.

Agentūroje dirbs daugiau kaip 300 darbuotojų, ji taip pat turės regioninius padalinius 13-oje Lietuvos miestų.

Inovacijų agentūra įkurta agentūros „Versli Lietuva“ ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) pagrindu bei konsoliduojant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdytas inovacinės veiklos funkcijas.

Toliau skaitykite

Startavo Inovacijų agentūra – vienas langelis verslo pradžiai, plėtrai ir inovacijoms
Startavo Inovacijų agentūra – vienas langelis verslo pradžiai, plėtrai ir inovacijoms
2022-04-07

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos įkurta Inovacijų agentūra oficialiai pradeda veiklą. Agentūra bus atsakinga už Lietuvos inovacijų ekosistemą ir inovacijų skatinimą visuose verslo vystymo etapuose – nuo idėjų plėtojimo iki produktų pateikimo galutiniams vartotojams.

„Versli Lietuva“ kartu su verslu kviečia pasauliui apie Laisvę pranešti netradiciniu būdu
„Versli Lietuva“ kartu su verslu kviečia pasauliui apie Laisvę pranešti netradiciniu būdu
2022-03-10

Pasitinkant Kovo 11-ąją  verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ kviečia Lietuvos verslą ir žmones jungtis prie visuotinės akcijos „Kovo 11-osios el. pašto autoatsakiklio žinutė pasauliui“ ir  savo verslo partneriams, kolegoms, draugams užsienyje neįprastu būdu nusiųsti žinutę apie šios šventės svarbą Lietuvai, mūsų šalies laisvę, saugumą ir solidarumą su Ukraina.