Perspėjame dėl neteisėto „Verslios Lietuvos“ vardo naudojimo

2020-07-08
Perspėjame dėl neteisėto „Verslios Lietuvos“ vardo naudojimo

Norime perspėti užsienio ir Lietuvos įmones dėl neteisėto VšĮ „Versli Lietuva“ pavadinimo naudojimo galimai nusikalstamais ir komerciniais tikslais, kurie nėra susiję su įstaigos veikla.

Informuojame, kad VšĮ „Versli Lietuva“ pasiekė informacija apie neteisėtą įstaigos vardo naudojimą užsienio įmonėms teikiant apgaulingus komercinius eksporto pasiūlymus. Norime pabrėžti, kad VšĮ „Versli Lietuva“ neeksportuoja nei prekių, nei paslaugų į užsienio šalis, o vidaus rinkoje taip pat neužsiima jokia komercine veikla.

VšĮ „Versli Lietuva“ yra LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos įsteigta agentūra, skatinanti verslumą, startuolių ekosistemą bei eksportą Lietuvoje. Vienas iš įstaigos veiklos tikslų – tenkinti viešuosius interesus ir vykdyti visuomenei naudingą veiklą skatinant verslumą, didinant Lietuvos įmonių konkurencingumą bei padėti Lietuvos įmonėms įsitvirtinti tarptautinėse rinkose. Įstaiga teikia nemokamas konsultacijas, organizuoja verslo renginius, mokymus ir kt.

Atkreipiame dėmesį, kad būtina tikrinti kiekvienos užklausos patikimumą, netgi jeigu ją gaunate iš žinomo, patikimo prekės ženklo ar įmonės. Sukčiai neretai naudojasi žinomų įmonių stipriais prekės ženklais ir pavadinimais tam, kad atkreiptų dėmesį, tačiau būtina atidžiai įvertinti, ar nurodyti kontaktai yra oficialūs. Pirmieji požymiai, kurie gali parodyti neteisėtą naudojimą: su klaidomis parašytas tekstas, neoficialus e. pašto adresas ir domenas, pvz., laiškas siunčiamas iš „gmail“, netikslus pavadinimas (gali tikslingai trūkti vienos ar kelių raidžių, arba būti pridėti papildomi ženklai), neoficialus telefono numeris ir pan.

Pasitikrinti oficialius įmonės kontaktus Lietuvoje galima čia: https://rekvizitai.vz.lt/en/ Kilus klausimams rekomenduojama kreiptis į oficialias institucijas, šalies atstovybes kitoje šalyje.

Siekdami užkirsti kelia neteisėtiems veiksmams VšĮ „Versli Lietuva“ ketina kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl neteisėto vardo naudojimo galimai nusikalstamais tikslais siekiant neteisėtai pasipelnyti.

„Versli Lietuva“ inf.

Toliau skaitykite

Ministerija ragina verslininkus atsakingai teikti prašymus paramai gauti
Ministerija ragina verslininkus atsakingai teikti prašymus paramai gauti
2020-08-04

Ekonomikos ir inovacijų ministerija prašo, kad nuo COVID-19 padarinių nukentėję ir į subsidijas pretenduojantys verslininkai atsakingai teiktų prašymus paramai gauti. Prieš pildydami paraišką verslo atstovai raginami įvertinti visas rizikas ir apsispręsti, ar nori gauti subsidijų ir neatsisakytų jų, kai verslui jau yra skiriamas finansavimas. Taip pat verslo atstovai turėtų atkreipti dėmesį ir  teisingai nurodyti galiojančias banko sąskaitas, į kurias bus pervedamos subsidijos.

Karantino pamoka: kodėl vienos e. parduotuvės neužtenka
Karantino pamoka: kodėl vienos e. parduotuvės neužtenka
2020-07-21

Karantinas įrodė – fizinių parduotuvių, siekiant išlikti prekybos rinkoje, nebeužtenka. Verslininkai tvirtina, kad be prekių asortimento perkėlimo į elektroninę erdvę, būtina aktyviai ieškoti unikalių komunikacijos būdų. Kaip verslams karantino metu sekėsi keltis į e. prekybą, suvaldyti prekių tiekimo grandines ir kokios pamokos buvo išmoktos, kalbėjosi „Verslios Lietuvos“ inicijuotos tiesioginės transliacijos dalyviai.