Pirmasis Pagalbos verslui fondo sandoris – 7 mln. eurų investicija į bioenergetikos įmonę

2020-12-22
Pirmasis Pagalbos verslui fondo sandoris – 7 mln. eurų investicija į bioenergetikos įmonę

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF) sudarė pirmąjį sandorį – 7 milijonų eurų finansavimą mišriais instrumentais skyrė UAB „Enerstena“, kuri projektuoja, gamina ir įrenginėja biomasės katilines. Pagalbos sulaukusi įmonė finansavimą panaudos dėl COVID-19 pandemijos sustabdytų projektų pabaigimui, išmokės vėluojančius atlyginimus darbuotojams, padengs reikšmingą dalį vėluojančių skolų tiekėjams, sumokės mokesčius Lietuvoje ir užsienyje.

„Pirmoji Fondo pagalbos sulaukė ypač stipriai pandemijos paveikta atsinaujinančios energijos srityje veikianti bendrovė. Sunkumų patiriančiai „Enerstenai“ padėsime išlaikyti darbo vietas daugiau kaip 200 žmonių, išsaugosime Lietuvoje veikiančią perspektyvią, ekspertinių žinių sukaupusią įmonę, savo mokslinių tyrimų centre kuriančią ir tobulinančią bioenergetikos technologijas“, – komentavo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

PVF bendrovei skyrė 7 milijonų eurų finansavimą, iš kurių 5,5 milijonus eurų – paprastosiomis obligacijomis 6 metų terminui, 1,5 milijonų eurų – konvertuojamomis obligacijomis 5 metų terminui.

„Pagalbos verslui fondo investicija mums gyvybiškai svarbi, nes galėsime išsaugoti kelių šimtų mokslininkų ir kitų aukščiausios kvalifikacijos darbuotojų darbo vietas, tęsti inovatyvią, automatizuotą energijos gamybą iš atsinaujinančio energijos šaltinio – biokuro, ir savo turima technologija padėti Europai iki 2050 metų tapti CO2 į aplinką neišmetančiu kontinentu“, – kalbėjo UAB „Enerstena“ direktorius Virginijus Ramanauskas.

 

Daugumą projektų „Enerstena“ vykdo užsienio šalyse, jie yra ilgalaikiai, besitęsiantys metus ar dvejus. Susidūrusi su pandemija, bendrovė tęsė darbus, tačiau praėjus pusmečiui iššūkiai tapo nepakeliami. Dėl neužtikrintumo rinkoje, vykdomų projektų perkėlimo ir naujų projektų atidėjimo bei ribojimo išvykti į užsienio šalis susidarė skolos darbuotojams, tiekėjams ir mokesčių rinkėjams, todėl be PVF investicijos „Enerstena“ negalėtų tęsti veiklos.

VIVA- Valstybės investicijų valdymo agentūra

Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomas Pagalbos verslui fondas veiklą pradėjo spalio mėnesį, per pirmuosius veiklos mėnesius, dėl finansavimo galimybių, kurios padėtų išlikti ir tęsti veiklą, į Fondą kreipėsi virš 70 įmonių. Visą informaciją apie fondo veiklą, investavimo kriterijus ir paraiškos formas galima rasti PVF interneto svetainėje (www.pvf.lt).

 

Apie Enerstenos grupę

„Enerstenos“ grupė įkurta 2002 metais ir veikia 5-25 MW biomasės katilinių projektavimo, gamybos ir įrengimo srityje, taip pat kuria ir gamina biomasės deginimo technologijas. Grupė yra sukūrusi savą technologiją ir įsteigusi mokslo ir tyrimų centrą, kuriame eksperimentuoja su naujos kartos technologijomis bei kuru – tyrimų centre sukaupta laboratorinė įranga ir mokslinis kolektyvas, kuriame dirba 11 mokslininkų. Bioenergetikos sektoriuje vis plačiau naudojamos pažangios technologijos, o nuosavas mokslo ir tyrimų padalinys sukuria konkurencinį pranašumą verslui.  Pasitelkdama tvarius energijos gamybos sprendimus „Enerstenos“ grupė svariai prisideda prie aplinkos taršos mažinimo Lietuvoje ir pažangios energetikos vystymosi. Apie 90 proc. pajamų įmonė gauna eksportuodama Lietuvoje suprojektuotą ir pagamintą įrangą į 10 skirtingų Europos šalių.

 

Toliau skaitykite

A.Armonaitė: svarbu pasirengti geram ekonomikos startui po karantino
A.Armonaitė: svarbu pasirengti geram ekonomikos startui po karantino
2021-01-22

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį nuotoliniu būdu susitiko su VšĮ „Versli Lietuva“ vadove Daina Klepone ir aptarė, kaip skatinti eksportą, gerinti verslo aplinką, mažinti biurokratinę naštą įmonėms ir pasirengti geram ekonomikos startui po karantino pabaigos.

Startuoja pirmasis pagalbos verslui paketas: subsidijos ir paskolos
Startuoja pirmasis pagalbos verslui paketas: subsidijos ir paskolos
2021-01-20

Nuo trečiadienio, sausio 20 d., verslas jau gali teikti paraiškas gauti subsidijas ir lengvatines paskolas. Pirmąjį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengto pagalbos verslui paketą sudaro 180 mln. eurų – 150 mln. eurų skiriama subsidijoms, 30 mln. eurų – paskoloms.