Praėjusiais metais vidutinis darbo užmokestis augo visose Lietuvos apskrityse

2021-09-13
Praėjusiais metais vidutinis darbo užmokestis augo visose Lietuvos apskrityse

„Versli Lietuva“ analitikų sukurta Savivaldybių duomenų bazė, kurioje pateikiama detali informacija apie ekonominį Lietuvos regionų vystymąsi, buvo atnaujinta ją papildžius 2020 m. duomenimis apie vidutinį neto ir bruto darbo užmokesčius. Ši informacija atskleidžia, jog praėjusiais metais visose Lietuvos apskrityse vidutinis darbo užmokestis augo.

Remiantis duomenų bazės duomenimis, darbo užmokestis 2020 metais sparčiausiai augo Šiaulių ir Tauragės apskrityse (po daugiau nei 13 proc.), o lėčiausiai – Alytaus apskrityje (8 proc. per metus). Nepaisant darbo atlyginimo augimo skirtumų, Lietuvoje žemiausias darbo užmokestis išlieka Tauragės apskrityje (1142 eurai per mėnesį), o aukščiausias vidutinis atlyginimas yra Vilniaus apskrityje (1590,6 eurų per mėnesį). Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis Lietuvoje 2020 metais siekė 1428,60 eurus, o neto – 913,10 eurų. Tai daugiau nei 10 proc. didesnis darbo užmokestis lyginant su 2019 metų duomenimis: tuomet vidutinis bruto darbo užmokestis Lietuvoje buvo 1296,40 eurai, o neto – 822,10 eurai.

Skirtumai tarp Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų mažėja

Analizuojant savivaldybių lygmeniu, aukštesnis nei vidutinis visos šalies darbo užmokestis išlieka trijų didžiųjų Lietuvos miestų savivaldybėse – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Vilniaus mieste bruto atlyginimas siekia 1643,20 eurus, Kauno mieste – 1466,60 eurus, o Klaipėdos mieste – 1459,50 eurus per mėnesį. Skirtumai tarp šių trijų savivaldybių mažėja.

Nors per praėjusius metus vidutinis atlyginimas augo visose savivaldybėse, augimo tempai labai skiriasi. Lėčiausiai atlyginimai augo Druskininkų savivaldybėje (1 proc.), o sparčiausiai – Kalvarijos ir Kelmės savivaldybėse (po 15 proc.). Savivaldybių rikiuotėje pagal vidutinį mėnesinį atlyginimą per 2020 m. labiausiai nukrito Druskininkų savivaldybės vieta (per 24 vietas – iš 32 į 56 vietą), o labiausiai pakilo Kelmės savivaldybė (per 9 vietas – iš 43 į 34 vietą). Žemiausias vidutinis atlyginimas 2020 m. buvo Zarasų savivaldybėje – čia bruto užmokestis siekė  992,90 eurus, o neto – 666 eurus.

Atskleidžia verslumo dinamiką Lietuvoje

„Verslios Lietuvos“ Savivaldybių duomenų bazėje pateikta informacija atskleidžia verslumo dinamiką Lietuvos regionuose. Duomenų bazėje prieinama informacija apie tarptautinės imigracijos ir emigracijos lygį, per metus įregistruotų juridinių asmenų, darbuotojų įmonėse, registruotų bedarbių skaičių bei kitus svarbius ekonominius rodiklius. Ši bazė leidžia stebėti ir analizuoti verslumo pokyčius per savivaldybių ir apskričių verslumo raidą bei palyginti dviejų pasirinktų savivaldybių informaciją su Lietuvos vidurkiu. Duomenų bazėje sukaupti duomenys iš kelių šaltinių: Lietuvos statistikos departamento, Registrų centro, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei „Verslios Lietuvos” skaičiavimų. Ši duomenų bazė atvira visiems ir prieinama adresu: http://www.verslilietuva.lt/lt/analitika-3/regionai.

Toliau skaitykite

Paskaičiuokime verslo pusryčių Dubajuje investicinę grąžą
Paskaičiuokime verslo pusryčių Dubajuje investicinę grąžą
2021-10-28

Verslo pusryčių Dubajuje istorija pagaliau atkreipė visų dėmesį į Lietuvos eksporto politikos įgyvendinimą ir visi sužinojo apie eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ organizuojamas verslo misijas, verslo forumus, tarptautinius renginius. Tokių renginių, skirtų eksporto skatinimui, tarptautinių ryšių mezgimui, potencialių verslo kontaktų paieškai, prieš pandemiją per metus suorganizuodavome apie pusšimtį. Įvairiose pasaulio šalyse, tame tarpe ir Lietuvoje priimant užsienio verslo misijas.

 

Lietuva pastebima, tačiau vis dar neišnaudojame potencialo talentų pritraukimo srityje
Lietuva pastebima, tačiau vis dar neišnaudojame potencialo talentų pritraukimo srityje
2021-10-28

Per pastarąjį ketvirtį Lietuvos matomumas užsienio šalių naujienų portaluose sparčiai augo, tam įtakos daugiausia turėjo valdymo (vidaus ir užsienio politikos), kultūros ir ekonomikos srities aktualijos. Viena iš matomiausių temų – nereguliarios migracijos srautai į šalį. Šios temos kontekste Lietuva buvo minima daugiausiai kontekstinio ir neutralaus pobūdžio pranešimuose. Ekonomikos srities pranešimai lėmė didžiausią teigiamo tono pranešimų apie šalį skaičių, o kultūros srities teigiamo tono pranešimais buvo pasiekta didžiausia skaitytojų auditorija. Tą rodo Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės ir šalies viešojo sektoriaus institucijų atlikta šalies skaitmeninio matomumo ir žinomumo analizė.