Valstybės kompensacijos – ir už vilkikų paskolų ir finansinės nuomos palūkanas

2020-05-15
Valstybės kompensacijos – ir  už vilkikų paskolų ir finansinės nuomos palūkanas

Nuo gegužės 14 dienos už atidėtus paskolų mokėjimus 100 proc. palūkanų kompensaciją galės gauti ir krovininiu kelių transportu besiverčiančios įmonės. 

„Siekiame palengvinti paskolų naštą kaip galima platesniam verslo ratui. Su Europos Komisija pavyko suderinti išimtį smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms, vykdančioms krovinių vežimo keliais veiklą, tad nuo šiol kredito palūkanų kompensavimo mechanizmas bus taikomos ir finansinės nuomos (vadinamojo lizingo) būdu įsigytoms bei įsigyjamoms transporto priemonėms – vilkikams, priekaboms ir kitoms“, – sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Iki 100 proc. paskolų ir finansinės nuomos (lizingo sandorių) palūkanų kompensavimą gaus smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, su finansų įstaiga nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d. sudarę paskolos sutarties pakeitimą ar susitarimą dėl paskolos mokėjimo atidėjimo laikotarpio taikymo.

Palūkanos už atidėtus paskolų ir finansinės nuomos (lizingo) mokėjimus kompensuojamos už investicines ir apyvartines paskolas, kurios atitinka šiai priemonei taikomus kriterijus. Įmonėms paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) palūkanų kompensacija bus taikoma ne ilgiau kaip 6 mėn. laikotarpiu – iki 2020 m. gruodžio 31 dienos. Palūkanų kompensavimo priemonei skirta 50 mln. eurų lėšų, iš jų 5 mln. – transporto įmonių paskoloms.

Dėl palūkanų kompensacijų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai iki š. m. lapkričio 30 d. turi kreiptis tiesiogiai į INVEGĄ ir užpildyti paraišką.  Dotacijos sutartys bus pasirašomos iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Toliau skaitykite

Perspėjame dėl neteisėto „Verslios Lietuvos“ vardo naudojimo
Perspėjame dėl neteisėto „Verslios Lietuvos“ vardo naudojimo
2020-07-08

Norime perspėti užsienio ir Lietuvos įmones dėl neteisėto VšĮ „Versli Lietuva“ pavadinimo naudojimo galimai nusikalstamais ir komerciniais tikslais, kurie nėra susiję su įstaigos veikla.

Karantino pamoka: kaip internetiniai prekių katalogai virto e. parduotuvėmis
Karantino pamoka: kaip internetiniai prekių katalogai virto e. parduotuvėmis
2020-07-08

Koronaviruso pandemija supurtė tiek mažesnius, tiek didesnius verslus, o dalį jų privertė arba persiorientuoti bei skaitmenizuotis, arba nutraukti savo veiklą. Taip nutiko ir nedideliam šeimos verslui „Urban Food“, gaminančiam maisto miltelius. Išnaudoję skaitmenizacijos galimybes ir į pagalbą pasitelkę socialinius tinklus bei nuomonės formuotojus, inovatyvaus maisto kūrėjai išgelbėjo savo verslą ir surado raktą į pirkėjų širdis.