Verslai kviečiami kreiptis dėl išlaidų intelektinės nuosavybės objektų apsaugai kompensavimo

2021-04-30
Verslai kviečiami kreiptis dėl išlaidų intelektinės nuosavybės objektų apsaugai kompensavimo

Kiekvienas verslas, kurdamas prekes ar paslaugas, savo verslo procesuose sukuria daugiau ar mažiau intelektinės nuosavybės objektų, kuriuos svarbu apsaugoti.

Mažos ir vidutinės įmonės, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę, gali gauti finansinę kompensaciją – susigrąžinti 50 proc. prekių ženklo ar dizaino registracijos mokesčio ir/ar susigrąžinti 75 proc. išlaidų nuo konsultacijos dėl intelektinės nuosavybės apsaugos objektų.

2021 m. gegužės 1 d. startuoja jau trečiasis projekto verslui “SME Fund” etapas, kai galima kreiptis su prašymu skirti kompensaciją už sumokėtą prekių ženklo ir/ar dizaino registracijos mokestį ir/ar už intelektinės nuosavybės išankstinio įvertinimo (IP Scan) paslaugą.

Prašymus galima teikti iki gegužės 31 d. 

Vėlesni etapai: liepos 1 – 31 d. ir rugsėjo 1 – 31 d.

Prieš teikiant prašymą apsvarstykite, kuria iš paslaugų norėsite pasinaudoti:

  • 1 paslauga – kompensacija prekių ženklo ar dizaino registracijos mokesčiui (50 proc)
  • 2 paslauga – turimos intelektinės nuosavybės išankstinio įvertinimo (IP Scan) paslaugos mokesčio kompensacija (75 proc).

Prieš pradėdami pildyti prašymą pasiruoškite šiuos dokumentus:

  • VMI išduoto dokumento, jog esate mokesčių mokėtojas
  • banko pažymos, patvirtinančios apie turimą sąskaitą (kompensacijos grąžinimui)

SVARBU: reikia sulaukti teigiamo sprendimo dėl kompensacijos ir tuomet, per 30 dienų terminą,  kreipktis dėl 1 paslaugos ir/ar 2 paslaugos.

Dėl papildomos informacijos ar kilus klausimams, galite kreiptis į Valstybinį patentų biurą mviprojektas@vpb.gov.lt arba į ESINT – info@euipo.europa.eu  

Plačiau apie projektą.

Toliau skaitykite

2021 m. pirmo ketvirčio eksporto rezultatai liudija: metai bus geri
2021 m. pirmo ketvirčio eksporto rezultatai liudija: metai bus geri
2021-05-07

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2020 m. laikotarpiu, Lietuvos prekių eksporto vertė paaugo 5,2 proc. , be naftos produktų – 7,2 proc. Lietuviškos kilmės prekių eksportas augo dar sparčiau – 8,5 proc., o be naftos produktų augimas buvo dviženklis – didėjo net 13,3 proc.    

Inovacijų agentūros startas – kitų metų pradžioje
Inovacijų agentūros startas – kitų metų pradžioje
2021-05-06

Kitų metų pradžioje veiklą turėtų pradėti Inovacijų agentūra, kuri taps vienintele įstaiga, atsakinga už visos inovacijų ekosistemos vystymą ir visus inovacinės veiklos etapus – nuo idėjos plėtojimo iki produktų pateikimo rinkai. Inovacijų agentūros koncepcijai trečiadienį pritarta Vyriausybės pasitarime.