Mūsų sprendimus valdo klientai

2017-05-31

Andrius Peštenis, dabartinis Alytaus Spiečiaus narys, prieš beveik 13 metų, studijuodamas gamtos mokslus Vilniaus universitete, dar nenutuokė, kokią įtaką jo gyvenimui turės prisijungimas prie aktyvios studentų atstovybės bendruomenės. Jaunatviškas užsidegimas, aktyvumas ir „savo vietos“ ieškojimas suvedė su panašiai mąstančiais, tokiais pat ambicingais draugais, vėliau tapusiais Andriaus verslo partneriais.

Ši verslo istorija iš pirmo žvilgsnio prasidėjo visai paprastai: vienas iš Andriaus studijų draugų su šeima augino šamus, o kitas bičiulis norėjo pritaikyti tinklinio marketingo prekybos modelį, prekiaujant šviežiu maistu, kurio iki tol Lietuvoje dar nebuvo. „Ir Voilà! Šiandien turime tokį verslą, o ne kitokį. Būtent todėl prie kolegų ir prisijungiau – tai buvo kitoks verslas, paremtas tinklinio marketingo principu, kai produktų reklama keliauja iš lūpų į lūpas. Tai buvo efektyvi ir sąlyginai pigi reklama pradžiai“ – šypsodamasis sako Andrius.

Žinoma, viskas vyko ne taip greitai, ir mintis kurti verslą buvo trumpam atidėta. Po studijų Andriui teko padirbėti valstybiniame sektoriuje, kur jis labai greitai suprato, jog „į rėmus“ įspraustos darbo valandos ir „primestos“ funkcijos nėra tai, ką gyvenime nori nuveikti. Įgijus patirties, studentavimo metais užsimezgęs ryšys su studijų draugais bei gimusi verslo idėja niekur nedingo, ir trys vaikinai ėmėsi verslo.

Pradžioje dirbo su verslo liudijimu. Internetu prekiavo šviežia žuvimi, daugiausia šamais. „Jautėme rinkoje šviežios žuvies trūkumą. O norėdami pelnyti klientų pasitikėjimą, organizavome klientų ekskursijas į ūkius, kur jie galėjo iš arti pamatyti kaip auginamos žuvys. Ūkininkai augino, o mes darėme tai, ką geriausiai mokėjome – pardavinėjome jų produkciją. Laikui bėgant klientai pageidavo įvairesnės produkcijos, taigi mes intensyviai ieškojome (ir iki šio tą darome) ūkininkų, kurie gyvulius, žuvis, naminius paukščius ir kitą mūsų parduodamą produkciją augina kokybiškai. Nuo pat pradžių atsakingai vykdome jų atrankas, po truputį plečiame savo verslą, įkūrėme UAB „Geri produktai“. Kitas mūsų etapas – atidaryti fizinę parduotuvę Vilniuje. Tą planuojame padaryti jau šį rudenį“ – su užsidegimu pasakoja Andrius.

Internetinę prekybą „Merkio“ produktai vykdo Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Pasvalyje. Prieš didžiąsias šventes prekiauja ir kituose Lietuvos miestuose: Alytuje, Ukmergėje, Marijampolėje, Gargžduose, Kėdainiuose. Šiandien produktų pasiūla gana plati, prekiaujama ėriena, elniena, žąsiena, vištiena, šamais, upėtakiais, tilapijomis, triušiena, unguriais, jautiena, veršiena, sraigėmis, grikiais, smidrais, šilauogėmis.

„Su didesnėmis ar mažesnėmis nesėkmėmis versle tenka susidurti nuolat. Tiek kurdami savo verslą, tiek ir kasdien dirbdami, mes vadovaujamės keliomis visai mūsų komandai svarbiomis vertybėmis. Pirmoji jų – mums visada svarbiausia yra klientas. Spręsdami bet kokius klausimus, visuomet pirmiausia galvojame apie klientą: o kaip jam, ar bus patogu ir pan. Stengiamės palaikyti artimą ryšį su klientais. Jaučiame, jog mūsų pirkėjų bendruomenė yra tarsi maža šeima. Taip pat mums labai svarbu komanda ir pasitikėjimas vieni kitais. Tai viena iš vertybių, kuriomis remdamiesi statėme savo verslą. Tas pačias taisykles taikome ir partneriams ir klientams. Tai mus vienija“ – tvirtina Andrius Peštenis.

Jau nuo 2009 metų UAB „Geri produktai“ siekia užauginti, pagaminti ir pristatyti kokybiškus bei šviežius maisto produktus Lietuvos šeimoms. Šioje komandoje nerasite bendradarbių. Tai draugai, kurie kiekvieną dieną daro tai, ką myli ir siekia bendro tikslo. Kaip jie patys sako: „Būdami maža įmonė, galime suprasti kiekvieną klientą ir užtikrinti, kad kuo daugiau šeimų galėtų mėgautis kokybišku maistu“.

Daugiau informacijos:

http://www.merkio.lt/

https://www.facebook.com/MerkioProduktai

Toliau skaitykite

Priimtas iššūkis atvedė į sėkmingą verslą
Priimtas iššūkis atvedė į sėkmingą verslą
2019-05-23

Patogus darbas įmonėje kaip samdomam darbuotojui ar nuosavas verslas? Tokioje pasirinkimo kryžkelėje buvo ir Evaldas Čerkesas, kuris pasirinko pakeisti samdomą darbą į nuosavą verslą ir įkūrė įmonę „ESAS CONSULTING“ (www.esasconsulting.eu). Įmonė teikia aukštos kokybės verslo teisės ir mokesčių konsultacijas fiziniams asmenims, mažoms ir vidutinėms įmonėms bei startuoliams.

Sveikiname Metų Eksportuotoją „Kitron“
2017-06-22

„Verslo Žinių“ kasmet organizuojamuose „Lietuvos Verslo Lyderiai“ rinkimuose „Versli Lietuva“ aktyviai dalyvauja, renkant Metų Eksportuotoją. Mūsų ekspertai analizuoja įmonių duomenis, eksporto tendecijas, lygina ir vertina pokyčius ir po teikia kandidatus komisijos sprendimui. Šiemet sveikiname nugalėtoją – elektronikos įrangos gamintoją UAB „Kitron“.