Po mentorystės, futbolo trenerių verslo nepalaužė net karantinas

2020-05-18
Po mentorystės, futbolo trenerių verslo nepalaužė net karantinas

Individualių futbolo treniruočių treneriai, Darius Jankauskas ir Ernestas Pilypas, dar prieš paskelbiant ekstremalią situaciją Lietuvoje baigė mentorystės programą, kurios metu kartu su patyrusiu verslininku, jų mentoriumi, sustiprino savo verslą taip, kad jo nepalaužė net karantinas. Aiški strategija, išgrynintas konkurencinis pranašumas, išlaisvintas šiauliečių trenerių kūrybiškumas padėjo išlaikyti lojalius klientus net ir itin sudėtingomis sąlygomis.

Dariau, papasakokite apie savo individualių futbolo treniruočių „Futbolo PRO“ verslą. Kuo tai skiriasi nuo įprastų futbolo treniruočių? 

Kartu su kolega Ernestu vedame individualias futbolo treniruotes vaikams ir profesionalams. Mūsų tikslas – identifikuoti futbolininkų silpnąsias puses ir jas patobulinti asmeninėse treniruotėse. Taip sukuriame palankią terpę spartesniam tobulėjimui. Padedame darželinukams žengti pirmuosius žingsnius futbole, patys jauniausi mūsų treniruočių dalyviai – ketverių, šešerių metų berniukai.

Visai netikėtai atradome ir naują veiklos kryptį – futbolo tematika pradėjome rengti gimtadienius. Vieno berniuko mamai paprašius suorganizuoti gimimo dienos šventę futbolo aikštelėje, ji buvo tokia sėkminga, kad sulaukėme daug skambučių su prašymu surengti daugiau šventinių treniruočių. Taip tai ir liko viena iš mūsų paslaugų.

Be to, noriu pasidžiaugti, kad esame sulaukę pripažinimo ne tik iš mūsų klientų, bet ir iš futbolo profesionalų. Tarp futbolo sezonų su mumis treniravosi Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjai – Mantas Kuklys ir Domantas Šimkus, įvairaus amžiaus jaunimo rinktinių žaidėjas Sigitas Olberkis.

Atrodo, kad jums vystyti verslą sekėsi puikiai. O kodėl visgi prireikė mentorystės?

Aš priklausau nuostabiai bendruomenei, kuri yra susibūrusi VšĮ „Versli Lietuva“ įkurtame bendradarbystės centre „Spiečius“, Šiauliuose. Jau pabaigę „Verslios Lietuvos“ mentorystės programą nariai paskatino ir mane joje sudalyvauti. Net nedvejodamas priėmiau sprendimą pabandyti, kadangi verslas man buvo nauja sąvoka iš teorinės ir praktinės pusės. Žinoma, taip pat mane paskatino noras tobulėti ir žinių stoka.

Programoje dalyvavome kartu su kolega Ernestu. Mūsų mentoriumi tapo Gediminas Tamošaitis, UAB „Metal Production“ vadovas. Jau nuo pirmųjų susitikimų atradome bendrą kalbą, kartais užsikalbėdavome ilgiau nei buvome planavę. Man didelį įspūdį paliko tai, kad savo įtemptoje dienoje Gediminas visada atrasdavo laiko ir mums.

Jam esame dėkingi už kantrybę klausantis mūsų chaotiškų minčių ir idėjų, neįkainojamus patarimus bei provokacijas, kurios priversdavo sustoti, nusiraminti ir viską permąstyti iš naujo, už rūpestį, nuoširdų norą padėti, už tą žvilgsnį iš šalies, kuris mums buvo labai reikalingas.

Ką jums davė mentorystė?

Pirmiausia, sužinojom, kaip reikia tinkamai valdyti ir auginti savo verslą, kokių klaidų būtų galima išvengti atlikus tam tikrus žingsnius. Karu su mentoriumi nustatėme verslo stiprybes, sukūrėme verslo planą, bendromis jėgomis sugalvojome naujų idėjų verslo plėtrai. Atsirado konkretūs metų, mėnesio, savaitės tikslai. Gediminas davė impulsą ir paskatino imtis naujų procesų, kurie, tikimės, greitu metu atneš didesnių pokyčių mūsų versle.

Pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su merginų futbolo klubu „Gintra“, tad iki karantino ir po jo merginos iš pagrindinės mokyklos komandos bei gimnazistės tobulins savo įgūdžius du kartus per savaitę kartu su mumis.

Prie mūsų prisijungė ilgametis draugas Vilius, kuris padeda spręsti visus vadybinius klausimus. Jam pavyko užmegzti derybas su vienu didžiausiu sporto prekių ženklų Lenkijoje – „4F“, tad tikimės su jais bendradarbiauti. Taip pat pradėjome kurti savo produktą, orientuotą į jaunųjų futbolininkų technikos tobulinimą, jį pristatysime visai netrukus.

Žinodami savo aiškų kelią, suvokę, kad galime daug daugiau, lengviau įveikėme ir karantiną. Suprasdami, kad reikia išlaikyti savo klientus, greit perorientavome veiklas ir treniruotes vedėme internetu. Sušvelnėjus karantino sąlygoms jas vedame lauke, taip pat jau vyksta ir individualios treniruotės. Klientų srautai nepasikeitė, per mentorystę pradėti projektai išliko, o mūsų verslas tik dar labiau sustiprėjo, nes žinome, kad galime greitai prisitaikyti prie kintančių sąlygų ir klientams pasiūlyti tokias paslaugas, kurios skatina jų lojalumą, norą sugrįžti.

Mentorystė – neįkainojama patirtis jauniems verslams, galimybė mokytis iš geriausiųjų, tai – nuostabios pamokos, kurios gali išgelbėti nuo kritinių ir dažnai pasitaikančių klaidų. Manau, kad mentorystės programa yra puikus, sutrumpintas kelias į sėkmę, kuriuo belieka tik pasinaudoti.

Toliau skaitykite

Per karantiną pakeista reklamos strategija lėmė pardavimų šuolį
Per karantiną pakeista reklamos strategija lėmė pardavimų šuolį
2020-06-23

Elektroninės komercijos specialistai atskleidžia, jog tikslinga ir nedidelio biudžeto reklama socialiniuose tinkluose gali tapti pagrindiniu pirkėjų srauto šaltiniu į verslo internetinę parduotuvę. Tinkamas visiems prieinamų įrankių panaudojimas ir internetinės svetainės paruošimas nulemia ne tik lankytojų skaičių, bet ir pardavimus. Tokia efektyvios reklamos sėkmės istorija džiaugiasi ir vienas iš „Internete karantino nėra“ iniciatyvos dalyvių.

Kaip karantinas išgelbėjo restoraną nuo bankroto
Kaip karantinas išgelbėjo restoraną nuo bankroto
2020-06-12

Koronaviruso pandemija visame pasaulyje ypač skaudžiai smogė restoranų ir kavinių verslui, tačiau yra ir tokių, kuriuos karantinas išgelbėjo nuo bankroto. Vilniuje veikiantis restoranas „2buo“ per karantiną ne tik susitvarkė įmonės finansus ir atidavė skolas, bet jau ir planuoja verslo plėtrą.