Po mentorystės programos pardavimai padidėjo tris kartus

2018-01-24
Po mentorystės programos pardavimai padidėjo tris kartus

Pradėti verslą skatina nemažai priežasčių, viena jų – noras valdyti situaciją bei savo laiką. Tokio stimulo vedinas savo verslą įkūrė ir Ričardas Katkus, MB „Rembaltikas“ vadovas. Pradėjęs verslą su individualios veiklos pažyma, po mentorystės programos Ričardas perkėlė gamybą į Klaipėdą, įsteigė juridinį asmenį ir padidino pardavimus net tris kartus.

„Įgijau šaltkalvio profesiją, tad užsiimu metalo apdirbimu, metalo įrengimų gamybą bei remontas. Toks darbas man pačiam teikia malonumą. Idėja įkurti savo verslą ar nuosavą darbo vietą atsirado gana seniai, nes visada noriu valdyti situacija, kontroliuoti savo laiką, planus, būti savo gyvenimo šeimininku. Kelerius metus dirbau samdomą darbą, tačiau kiekvieną dieną galvodavau apie galimybes įkurti nuosavą darbo vietą“, – pasakoja Ričardas.

Vaikinas, ieškodamas naujų būdų, kaip pritraukti klientų, plėsti veiklą, atrado Šiauliuose veikiantį bendradarbystės centrą „Spiečius“ ir sudalyvavo mentorystės programoje. Šios programos metu jaunieji verslininkai kartu su patyrusiais mentoriais aptaria verslo situaciją, identifikuoja verslui kylančias problemas ir kartu ieško sprendimo būdų. Programos metu kiekvieną mėnesį yra organizuojami susitikimai, per kuriuos mentoriai ir verslininkai įvertina padarytą pažangą.

Ričardo mentore tapo Veronika Vitkevičienė, UAB „Rempaka“ bendrasavininkė.  Su jos pagalba vaikinas nuo individualios veiklos pažymos perėjo prie mažosios bendrijos, pradėjo ieškoti ir vykdyti užsakymus didesniems klientams.  Gamybines patalpas Ričardas perkėlė į Klaipėda, kuri yra arčiau pagrindinių klientų. Apyvarta šiuo metu yra 3 kartus didesnė, nei buvo pačioje pradžioje. „Esu labai dėkingas „Spiečiui“ už suteiktas žinias įvairių mokymų metu, patarimus, pagalbą įkuriant įmonę, o labiausiai mentorei Veronikai už palaikymą, paskatinimą išsikelti tikslus ir motyvaciją jų siekti“, – džiaugiasi Ričardas.

Alytaus ir Šiaulių „Spiečiuose“ yra organizuojamos gyvos mentorystės sesijos, kurių metu kiekvienas pradedantysis gali susipažinti su mentoriais, sužinoti, kokiomis temomis mentoriai gali padėti bei gauti naudingų įžvalgų vienoje vietoje. Mentorystės programa vidutiniškai trunka 6 mėnesius, per kuriuos vyksta kas mėnesį aptariama pažanga. Norėdami sužinoti daugiau apie artėjančias menotrystės sesijas „Spiečiuose“, susisiekite su „Verslios Lietuvos“ konsultantėmis Diana Grapskyte telefonu +37061132253 (Šiauliai) arba Erika Karalaitiene telefonu +37061567916 (Alytus). Daugiau informacijos apie Nacionalinį mentorių tinkle rasite čia: http://mentoriai.verslilietuva.lt/

Toliau skaitykite

Provanso žavesio ieškantieji gali jį rasti Mockūnuose
Provanso žavesio ieškantieji gali jį rasti Mockūnuose
2018-06-04

Vienas iš Provanso išskirtinumų – levandų plantacijos. Šių augalų plantacijos atrodo nepakartojamai, o levandos yra labai naudingi žmogui. Tačiau norint pasigėrėti šiais vaizdais nebūtina keliauti į Provansą, jį galim rasti ir Lietuvoje, Mockūnuose esančiame „Levandų ūkyje“. Apie idėją įkurti tokį ūkį bei išmoktas pamokas kalbamės su Giedre Jankūniene, vienas iš idėjos autorių.

Įgūdžių stoka – ne kliūtis pradėti nuosavą verslą
Įgūdžių stoka – ne kliūtis pradėti nuosavą verslą
2018-05-29

Baimė dažnai yra veiksnys, kuris trukdo pradėti verslą, ieškoma pasiteisinimų, kodėl nesiimti nuosavos veiklos. Viena pagrindinių priežasčių – įgūdžių, kompetencijos trūkumas. Tačiau kai noras tampa didesnis už baimę, visada atsiranda ir sprendimas šį trūkumą eliminuoti. Aistė Meškienė, „Aesti Design“ įkūrėja, šiuo metu sėkmingai teikianti grafikos dizaino paslaugas, savo veiklos pradžioje taip pat stigo tam tikrų žinių, tačiau tai nesutrukdė žengti pirmyn. Kalbiname Aistę ir dalinamės jos istorija, kuri tikimės įkvėps ir kitus pasinerti į nuosavą verslą.