Spietiečiai Toma ir Robertas: verslas – ne tik kūryba, bet ir laisvė

2021-05-24
Spietiečiai Toma ir Robertas: verslas – ne tik kūryba, bet ir laisvė

Klaipėdos „Spiečiaus“ nariai Toma ir Robertas Liutikai įkūrė įmonę „Pilna galva“ ir šiuo metu vysto prekės ženklą „Kūnas Mags & Books“. Spietiečių galvos išties pilnos idėjų – leido žurnalą, kuris išaugo į knygyną, rašo tinklaraštį, kuria tinklalaides, teikia dizaino bei komunikacijos paslaugas ir tuo nė neketina apsiriboti. Nepaisant didelio veiklų kiekio, Toma ir Robertas neabejoja: verslas – ne tik kūryba, bet ir laisvė.

Platų verslininkų veiklų spektrą paaiškina jų įgytos kompetencijos: Toma yra žurnalistė ir komunikacijos specialistė, o Robertas – laisvai samdomas grafikos ir web dizaineris.

„Mūsų veikla neapsiriboja vien tik knygų pardavimu – viešindami savo veiklą pasitelkiame ir kitas medijas: tinklaraščio rašymą, tinklalaides, naujienlaiškių rinkodarą ir daug kitų. Prieš kelerius metus leistas žurnalas „Kūnas Mag“ buvo mūsų veiklos pradžia. Iš jo ir išaugome į „Kūnas Mags & Books“ knygyną“, – pasakoja Toma.

Verslininkų vystomas „Kūnas Mags & Books“ yra internetinis knygynas, kuriame lankytojai gali rasti unikalias kavos staliuko tipo knygas – leidinius apie madą, dizainą, fotografiją, keliones ir kūną.

„Knygyno idėja kilo keliaujant po užsienį. Kartu su žmona pamatėme, jog Lietuvoje nėra arba sunku įsigyti tokio pobūdžio leidinių. Nuo kitų knygynų skiriamės savo asortimentu – daug dėmesio teikiame knygų ir žurnalų atrankai, norime atvežti įkvepiančių leidinių, pristatančių ateities tendencijas, naujienas. Mūsų knygyno lentynose daugiausia užsienio leidiniai, tačiau pastaruoju metu atsiranda ir nišinių lietuvių kūrėjų darbų. Beje, mūsų prekiaujamos knygos yra ir nuostabios interjero detalės – paprastai itin didelės, skirtos laikyti matomoje namų ar biuro vietoje“ – pasakoja Robertas.

Toma ir Robertas džiaugiasi, jog verslą pavyksta vystyti natūraliai – klientai patys randa knygyną, grįžta ir rekomenduoja kitiems. Tačiau verslininkai dabartine veikla nė neketina apsiriboti ir jau turi kitų ateities planų.

„Dabartinė mūsų vizija turėti fizinį knygyną, kuriame būtų ne tik knygų parduotuvė, bet ir kūrybinė erdvė – studija, kurioje teikiamos reklamos, leidybos paslaugos“, – dalinasi ateities planais Toma.

Toma ir Robertas 2020 metų rudenį prisijungė prie VšĮ „Versli Lietuva“ Klaipėdos mieste vystomo bendradarbystės centro „Spiečius“. Bendradarbystės centre smulkieji ir pradedantieji verslininkai gali nemokamai naudotis darbo erdve ir čia teikiamomis verslumo skatinimo paslaugomis.

„Kadangi šiuo metu dar neturime savo studijos, viena prisijungimo prie „Spiečiaus“ priežasčių buvo čia suteikiama darbo vieta. Tačiau prisijungę suvokėme, kad „Spiečiuje“ – nuostabi bendruomenė. Labai gera dirbti kartu ir jausti motyvaciją, palaikymą ir tai, jog tu ne vienas, bandantis auginti savo verslą“ – teigia Robertas.

„Spiečius“ yra kur kas daugiau nei darbo vieta – bendradarbystės centro nariams teikiamos individualios verslo konsultacijos, suteikiama galimybė konsultuotis su verslo ekspertais, dalyvauti verslo įgūdžių ugdymo programose, mokymuose ir renginiuose bei bendrauti ir įgyvendinti bendras iniciatyvas su kitais miesto verslininkais.

Labai naudingi „Spiečiuje“ vykstantys įvairūs mokymai, seminarai, asmeninės verslo konsultacijos ir, žinoma, galimybė dirbti ne namie. Ypač karantino metu, kuomet namai jau buvo įgrisę, būdavo nuostabu atvažiuoti į „Spiečių“ ir ramiai bei produktyviai dirbti“, – pasakoja Robertas.

Verslininkai, norintys papildyti Klaipėdos „Spiečiaus” bendruomenę, gali kreiptis į centro koordinatorę: +370-673-73178, i.kazlauskiene@verslilietuva.lt

Toliau skaitykite

Karantino metu atgaivino verslą ir pradėjo vystyti naują projektą
Karantino metu atgaivino verslą ir pradėjo vystyti naują projektą
2021-05-30

Karantinas daugumai verslininkų sukėlė iššūkių ir ne vienam teko perdėlioti savo verslo planus. Taip nutiko ir Alytaus bendradarbystės centro „Spiečius“ narei, verslininkei Živilei Stumbrienei. Kelerius metus vystytą „Padūde design“ verslą teko pristabdyti, tačiau neilgam – Živilė savo veiklą atgaivino verslo mentorystės programos metu. Negana to, Živilei kilo ir naujo projekto idėja – reaguodama į rinkos poreikius, pradėjo kurti maisto tinklaraštį „Valgė spalvė“.

Užsidirbti nesiekianti verslininkė – pirmiausia nori save realizuoti
Užsidirbti nesiekianti verslininkė – pirmiausia nori save realizuoti
2021-05-21

Prekės ženklo „Raminta VM” įkūrėja Raminta Vaišnorienė, nors kuria prabangius rankų darbo kašmyro drabužius, teigia, jog pelnas – nėra jos prioritetinis tikslas. Raminta pirmiausia kuria savo malonumui ir siekia klientams pristatyti išskirtinius drabužius. Vis tik menininkė pripažįsta, jog vystyti verslą yra kur kas sudėtingiau nei tikėjosi, todėl pasinaudojo galimybe pasisemti patirties iš patyrusių verslininkų ir dalyvavo „Verslios Lietuvos“ organizuotoje verslo mentorystės programoje, kuri vyko Klaipėdos „Spiečiuje“.