Spietietis Saulius Stepankevičius: mintis dirbti sau lydėjo nuolat

2022-03-15
Spietietis Saulius Stepankevičius: mintis dirbti sau lydėjo nuolat

Visi keliai veda į gimtąjį kraštą – tuo įsitikinęs spietietis Saulius Stepankevičius ir jo žmona Vaiva, kurie daugiau nei dešimtmetį praleidę Švedijoje, nusprendė verslą įkurti Lietuvoje. Saulius su Vaiva Birštono kurorte įgyvendino seną svajonę – atidarė „Ledų alėja“ ledainę. Šeimai paspartinti verslo procesus padėjo Birštono „Spiečiuje“ vykusi verslo mentorystės programa.

Jau antrąjį sezoną Birštono kurorte veikianti ledainė „Ledų alėja“ nėra pirmasis Stepankevičių šeimos verslas. Saulius pasakoja, jog mintis dirbti sau ir turėti nors ir nedidelį, bet nuosavą verslą, lydėjo nuolatos, todėl išbandė ir kitus verslus. Pirmiausia, drauge su partneriu iš Danijos Lietuvoje buvo įkūręs lengvųjų automobilių ir žemės ūkio technikos importo ir pardavimų įmonę. Po kelerių metų gyvenimo Švedijoje šeima įkūrė kitą verslą – nedidelę greitojo maisto įmonę. Vis tik, Vaivos ir Sauliaus mintys vis dažniau sukdavosi apie gimtąjį kraštą.

„Stiprėjo noras sugrįžti į Lietuvą, dažniau matytis su tėvais bei draugais ir tuo pačiu pridėtinę vertę kurti čia, gimtinėje. Nuolat ieškojome priežasties ar galimybės bent trumpam parvykti. Turimi kontaktai, įžvelgtos galimybės bei per kelerius metus įgytos žinios ir patirtys vis labiau stiprino idėją Lietuvoje pradėti savo ledų verslą“, – pasakoja Saulius.

Sauliaus ir Vaivos pažintis su ledų kultūra prasidėjo išvykus gyventi į Švediją ir ten įsidarbinus nedidelėje valgomųjų ledų gamybos įmonėje. Atidaryti savo itališkų valgomųjų ledų kavinę lietuviai apsisprendė stebėdami rinkos tendencijas tiek Švedijoje, tiek vietinėje Lietuvos rinkoje. Nepabūgę pandemijos, dar karantino metu organizavo ledainės įkūrimo paruošiamuosius darbus. Saulius ir Vaiva džiaugiasi, kad verslo steigimo procedūras pavyko sklandžiai organizuoti nuotoliniu būdu, šeimai dar tebegyvenant Švedijoje.

„Ledainei įkurti pasirinkome Birštono miestą, kadangi patys esame kilę iš Jiezno, kurį nuo šio kurorto skiria vos 10 kilometrų. Paradoksalu, bet vienas didžiausių verslo iššūkių buvo rasti tinkamą vietą prekybai. Ieškojome ir laukėme daugiau nei porą metų, kadangi Birštone viskas seniai išnuomota arba parduota. Buvome beveik praradę viltį, tačiau, suradome ledainės idėją palaikančių žmonių tarp nekilnojamo turto vystytojų,“ – prisimena Saulius.

Švedijoje sukaupę daug patirties ledų gamybos srityje, Saulius ir Vaiva didžiuojasi, jog savo klientams gali pasiūlyti daugiau nei dvidešimties skonių ledus – tiek tradicinius, tiek retam smaližiui girdėtus žibuoklių skonio, šaltalankių ar šafrano ledus. Verslininkai taip pat eksperimentuoja kurdami specialius juodųjų serbentų ledus be laktozės, o jiems skirtas uogas gabenasi iš Lietuvoje esančio ekologiško ūkio.

Verslo mentorystės programoje – atsakymai į rūpimus klausimus

Birštone pradėję kurti verslą, Vaiva su Sauliumi nusprendė sustiprinti ir savo verslumo žinias, todėl Saulius tapo Birštone veikiančio bendradarbystės centro „Spiečius“ nariu. Čia sulaukė pasiūlymo dalyvauti verslo mentorystės programoje.

„Konsultavomės su dviem ekspertais – Kauno mokslo ir technologijų parko direktoriumi Pauliumi Nezabitausku ir „Kas vyksta“ įmonės vadovu Vaidu Pilkausku. Sekėsi puikiai – nuolatos bendravome su mentoriais ir dalyvavome mentorystės progreso sesijose,“ – dalinasi patirtimi Saulius.

Verslo mentorystės programa verslininkams padėjo atsakyti į jiems rūpimus verslo klausimus.

„Daugiausia bendravome įmonės pozicionavimo, komunikacijos klausimais, ieškojome sprendimų, kaip didinti įmonės žinomumą Birštono mieste ir už jo ribų, kalbėjomės apie verslo plėtros galimybes,“ – pasakoja Saulius.

Saulius neabejoja – konsultuotis su patyrusiais mentoriais yra puiki patirtis tik ką pradėjusiems veiklą verslininkams.

„Šią verslo mentorystės programą ypač rekomenduočiau jauniems ar dar tik besikuriantiems verslams. Tai galimybė susipažinti su būriu verslių ir motyvuotų siekti tikslo žmonių. Džiugu, jog mentoriai noriai dalinasi savo patirtimi, įžvalgomis – mentorystės metu gali gauti daug naudingos informacijos ir patarimų,“ – taip apie programą atsiliepia Saulius.

Verslininkai džiaugiasi savo verslo pradžia ir nestokoja optimizmo judėti į priekį.

„Veiklos rezultatai šiuo metu džiugina ir įkvepia judėti toliau. Aišku, visi puikiai žinome, kad verslas yra nenuspėjamas. Nors ne vienas matydamas, kad verslą pradedame pandemijos įkarštyje, stebėjosi ir sakė, kad labai rizikuojame, tačiau esame užsispyrę ir tikime savo veikla, todėl judame savo užsibrėžtų tikslų link. Ir kitiems, turintiems savo verslo idėjų, rekomenduojame nedvejoti ir veikti“, – kalba „Ledų alėja“ įkūrėjai.

Verslininkai kviečia apsilankyti  jau šią savaitę naujam sezonui duris atversiančią ledainę, kuri veikia adresu Kęstučio g. 1A, Birštonas.

Prie „Spiečiaus” bendradarbystės centrų, kurie veikia 13-oje Lietuvos miestų, kviečiami prisijungti smulkieji ir vidutiniai verslininkai, kurie susiduria su verslo iššūkiais, siekia verslo progreso ar nori pagerinti savo verslumo kompetencijas. Bendradarbystės centre be čia suteikiamos nemokamos darbo vietos, galima naudotis pilnu verslumo skatinimo paslaugų paketu – individualiomis verslo konsultacijos, galimybe konsultuotis su verslo ekspertais, dalyvauti verslo įgūdžių ugdymo programose, įvairiuose mokymuose ir renginiuose bei bendrauti ir įgyvendinti bendras iniciatyvas su kitais miesto verslininkais.

Verslininkai, norintys papildyti „Spiečiaus” bendruomenę daugiau informacijos ras čia: https://spiecius.verslilietuva.lt/

Norintys nemokamai konsultuotis su mentoriais, kviečiami registruotis į šią platformą: https://mentoriai.verslilietuva.lt/

Toliau skaitykite

Iš pasaulinės gynybos ir saugumo parodos grįžo įsteigę įmonę JAV
Iš pasaulinės gynybos ir saugumo parodos grįžo įsteigę įmonę JAV
2022-06-22

Lietuvos gynybos technologijų įmonė „ATRI“ iš birželio viduryje vykusios pasaulinės gynybos ir saugumo parodos „Eurosatory“ grįžo su naujais augimo planais. Parodoje organizuotame Inovacijų agentūros nacionaliniame stende „ATRI“, besispecializuojanti termovizorinių naktinio vairavimo ir karinių stebėjimo sistemų gamyboje, pasirašė sutartį dėl atstovybės JAV įkūrimo.

„Surink Lietuvą“ autorė Lina Baublienė: kiekvienam verslui reikia išbandyti verslo mentorystę
„Surink Lietuvą“ autorė Lina Baublienė: kiekvienam verslui reikia išbandyti verslo mentorystę
2022-06-21

„Surink Lietuvą“ projekto autorė Lina Baublienė pripažįsta, jog niekada nesvajojo apie savo verslą. Vis tik pradėjusi įgyvendinti vos dvejus metus turėjusi trukti, bet didelio susidomėjimo sulaukusį „Surink Lietuvą“ projektą, suprato, kad teks išmokti verslą vystyti. Siekdama tiek mokytis, tiek augti, Lina prisijungė prie Inovacijų agentūros įsteigto ir Ukmergės rajono savivaldybės vystomo Ukmergės bendradarbystės centro „Spiečius“. Čia dalyvavo verslo mentorystės programoje, kurią, kaip sako Lina, turėtų išbandyti kiekvienas verslas.